Evadovėliai.lt

Leidyklos TEV e. vadovėliai

Apie evadovėliai.lt

0. Neveikia puslapis, radau klaidą.

1. Kaip užsiregistruoti evadoveliai.lt?

2. Noriu prisijungti su Facebook, tačiau prisijungimo lange nematau pasirinkimo. Ką daryti?

3. Mokykla įsigijo e. vadovėlių licencijų, kaip jomis dalintis?

4. Noriu pasidalinti knyga su draugu, tačiau sistema sako, kad neturiu knygų, kuriomis galiu dalintis.

5. Ką reiškia interaktyvios ikonelės skaitmeninio vadovėlio puslapyje?

6. Kodėl vadovėlyje neveikia internetinė nuoroda?


Apie parsisiųdinamus e-vadovėlius

0. Esu mokytojas. Mokykla įsigijo vadovėlių, o kartu gavome ir skaitmeninių vadovėlių prenumeratą. Ką daryti?

1. Kas yra naujos kartos skaitmeniniai vadovėliai? Kuo jie skiriasi nuo senųjų? Kas bus su senaisiais?

2. Su kokia operacinė sistema veikia interaktyvus skaitmeninis vadovėlis?

3. Ar galiu paleisti interaktyvų skaitmeninį vadovėlį kompiuteryje su Windows XP operacine sistema?

4. Kokią Adobe Acrobat Reader versiją naudoti su interaktyviais skaitmeniniais vadovėliais?

5. Ar galima naudoti interaktyvus skaitmeninius vadovėlius planšetiniame kompiuteryje?

6. Kodėl negalima tiesiogiai įdiegti interaktyvius skaitmeninius vadovėlius planšetiniame kompiuteryje su Android arba iOS operacinėmis sistemomis?

7. Ką daryti, jei kai kurie tekstai e. vadovėlių diegimo ar peržiūros metu rodomi be lietuviškų raidžių?

8. Ką daryti, jei nerandate atsakymo čia?Apie evadovėliai.lt

0. Neveikia puslapis, radau klaidą.

Šiuo metu puslapis yra kurimo stadijoje, jei pastebėjote klaidą rašykite admin@evadoveliai.lt su nuoroda ir trumpu klaidos aprašymu. Stengsimės kuo greičiau ištaisyti jūsų aptiktą klaidą.

1. Kaip užsiregistruoti evadoveliai.lt?

Jei esate užsiregistravęs puslapyje, registruotis papildomai nereikia – naudokite jau turimus prisijungimo duomenis.

Jei nesate registravęsis, prisijungimo lange paspauskite nuorodą REGISTRUOTIS. Naujame lange įveskite savo el. pašto adresą ir pasirinktą slaptažodį. Paspaudus mygtuką „Registruotis“ neužilgo gausite nuorodą nurodytu el. pašto adresu, kurią paspaudus aktyvuosite naudotojo profilį ir galėsite prisijunti prie sistemos.

Prie sistemos galima prisijungti naudojantis Facebook ar Google prisijungtimu. Jei esate prisijunge prie šių sistemų, tiesiog paspauskite atitinkamą mygtuką ir patvirtinkite, kad leidžiate evadoveliai.lt gauti jūsų el. pašto adresą. Jis naudojamas identifikuojant žmones, jei jam skolinamos knygos. Evadoveliai.lt neprašo nei jūsų mėgiamų puslapių, nei kontaktų. Taip pat mes negauname galimybės rašyti pranešimus jūsų paskiroje.

2. Noriu prisijungti su Facebook sistema, tačiau prisijungimo lange nematau pasirinkimo. Ką daryti?

Pagal nutylėjimą Firefox naršyklė blokuoja programas iš kitų serverių, nei puslapis. Norėdami pakeisti nustatymus sekite nurodymus.

3. Mokykla įsigijo e. vadovėlių licencijų, kaip jomis dalintis?

Dalintis galima tik tais vadovėliais, kurių turite daugiau kaip vieną (t.y. paskutiniu vadovėliu pasidalinti negalima). Pirmiausiai reikia sudaryti galimų skaitytojų sąrašą. Tame sąraše gali būti kiek norima daug skaitytojų, net daugiau nei turite vadovėlių, nes galima:

  1. skirtingus vadovėlius padalyti skirtingiems skaitytojams (jei turite daugiau nei vieną vadovėlį);
  2. keisti skaitytojus (vieną kartą rinktis iš sąrašo vienus, po kurio laiko – kitus skaitytojus)

3.1. Skaitytojų sąrašas

Sudaryti skaitytojų sąrašą, reiškia užregistruoti potencialius skaitytojus – naudotojus, kuriems bus leidžiama prisijungti ir skaityti turimus e. vadovėlius. Tvarkyti skaitytojų sąrašą galima prisijungus svetainėje evadovėliai.lt ir pasirinkus viršutinėje meniu juostoje ADMINISTRUOTI → SKAITYTOJAI

3.1.1 Pridėti skaitytoją

Norint pridėti skaitytoją, į tam skirtus laukelius (žr. pav.) reikia įrašyti skaitytojo vardą (kurį matys tik dalintojas) ir el. pašto adresą. Spragtelėjus pliuso ikonėlę, skaitytojas yra įkeliamas į sąrašą.

Norint iškart įkelti daugiau skaitytojų arba atlikti didesnius pakeitimus jau turimame sąraše, galima pasinaudoti skaitytojų failo pridėjimo funkcija.

Pirmiausiai reikia sukurti skaitytojų sąrašą tekstiniu formatu (.txt), nors galima rinkti ir Word’e tik išsaugoti kaip tekstinį failą (Text only). Skaitytojų duomenis reikia rinkti taip: vardas ir kableliu atskirtas el. pašto adresas. Vardas nėra būtinas, jis tik padeda dalintojui prisiminti skaitytojus. Tuo tarpu el. pašto adresas yra privalomas. Įkeliant sąrašą, eilutės be el. pašto adreso yra ignoruojamos.

Norint įkelti skaitytojų failą, reikia spragtelėti mygtuką „Pridėti txt failą“ skaitytojų sąrašo apačioje. Įkėlus skaitytojų failą, visi skaitytojų sąraše jau buvę įrašai išlieka, tačiau, jei tuo pačiu el. pašto adresu naujai įrašomas kitas skaitytojas, sąraše atsiras paskutinis įrašas.

Atsivėrusiame meniu reikia spragtelėti mygtuką „Pasirinkti“, tada atsivėrusiame failų paieškos lange pasirinkti jau sukurtą skaitytojų failą ir spragtelėti „Siųsti“.

3.1.2 Redaguoti skaitytoją

Norint kažką pakeisti ar pataisyti klaidą skaitytojo varde ar el. pašto adrese, reikia spragtelėti redagavimo ikonėlę prie to skaitytojo eilutės. Tam skirtuose langeliuose atsiras jo vardas ir adresas – juos galima čia pat taisyti.

Atlikus pakeitimus reikia spragtelėti išsaugojimo ikonėlę , kuri atsiranda šalia taisymo laukelių (vietoje ).

3.1.3 Pašalinti skaitytoją

Norint ištrinti skaitytoją iš sąrašo reikia spragtelėti „šiukšliadėžės“ ikonėlę prie to skaitytojo eilutės.

Atsivėrusiame dialogo lange patvirtinus (spragtelėjus OK), tiek skaitytojas, tiek visi pasidalijimai su juo bus ištrinti.

3.1.4 Skaitytojų ikonėlės

Skaitytojų ikonėles yra generuojamos atsitiktinai pagal el. pašto adresą. Jei jis registruotas gravatar.com svetainėje, rodomas tenais įkeltas paveiksliukas.

3.2. E. vadovėlių dalijimas

Susikūrus (įrenkant arba įkeliant) skaitytojų sąrašą, jiems galima išdalyti e. vadovėlius. Tam reikia prisijungti svetainėje evadovėliai.lt ir pasirinkti viršutinėje meniu juostoje ADMINISTRUOTI → DALINTIS. Atsivėrusiame lange tik tuos e. vadovėlius, kuriais galima dalintis (t. y. jų turima daugiau nei 1). Šalia kiekvieno vadovėlio ikonėlės užrašytas licencijos kodas (jo prireiks, jei panorėsite papildyti vadovėlių skaičių), licencijos galiojimo laikas bei kiek e. vadovėlių iš turimų jau yra išdalyta.

Spragtelėjus licencijos kodą, atsiveria to vadovėlio dalijimosi langas, kuriame matosi ligšiolinio dalijimosi (jei toks buvo) rezultatas ir visų (potencialų) skaitytojų sąrašas. Spragtelėjus mygtuką „Knygų sąrašas“ grįžtama atgal į visų e. vadovėlių, kuriais galima dalintis, sąrašą.

Norint pasidalyti vadovėliu, pakanka spragtelėti „pliusiuką“ prie skaitytojo įrašo – tada jis „persikels“ kairįjį, vadovėlio naudotojų sąrašą. Kai kuriose naršyklėse skaitytoją galima tiesiog pelės pagalba įtempti iš skaitytojų į naudotojų sąrašą. Bet kuris skaitytojas iš to sąrašo pašalinamas spragtelėjus „minusą prie jo eilutės.

4. Noriu pasidalinti knyga su draugu, tačiau sistema sako, kad neturiu knygų, kuriomis galiu dalintis.

Viena licencija yra skirta vienai darbo vietai, todėl ja dalintis negalima. Jei norite perduoti savo knygą kam nors kitam, turite pasakyti savo e. pašto adresą ir slaptažodį. Tačiau vis tiek vienu metu vieną knygą gali vartyti tik vienas skaitytojas.

5. Ką reiškia interaktyvios ikonelės skaitmeninio vadovėlio puslapyje?

Pereiti į atsakymų puslapį.
Grįžti į sąlygų puslapį.
Peržiūrėti filmuotą sprendimą.
Parsisiųsdinti failą.

6. Kodėl vadovėlyje neveikia internetinė nuoroda?

Leidykla nuolat peržiūri ir atnaujina nuorodas, tačiau tai darome tik kelis kart per metus. Jei nuoroda neveikia, vadinasi, ji pasikeitė po paskutinio redagavimo. Būsime dėkingi, jei pranešite apie neveikiančią nuorodą – mes ją atnaujinsime.


Apie parsisiųdinamus e-vadovėlius

0. Esu mokytojas. Mokykla įsigijo vadovėliu, o kartu gavome ir skaitmeninių vadovėlių prenumeratą. Ką daryti?

Pradėkite nuo atmintinės, skirtos jums: atmintine.pdf

1. Kas yra naujos kartos skaitmeniniai vadovėliai? Kuo jie skiriasi nuo senųjų? Kas bus su senaisiais?

Nuo 2014 m. rugpjūčio 1 d. gaminame ir platiname tik atnaujintus prenumeruojamus interaktyvius skaitmeninius vadovėlius. Jie yra aprašyti interneto svetainėje evadoveliai.lt.

Jei turite senuosius TEV skaitmeninius vadovėlius, galite ir toliau jais naudotis. Tačiau atsisiųsti iš naujo ar pakeisti (jei dėl kokių nors priežasčių jie nustotų veikti) po 2014 m. rugsėjo 1 d. nebebus galimybių.

2. Su kokia operacinė sistema veikia interaktyvus skaitmeninis vadovėlis?

Interaktyvūs skaitmeniniai vadovėliai veikia tik Windows 7, Windows 8 (8.1) ir Windows 10 operacinėse sistemose.

3. Ar galiu paleisti interaktyvų skaitmeninį vadovėlį kompiuteryje su Windows XP operacine sistema?

Interaktyvūs skaitmeniniai vadovėliai buvo išbandyti su Windows XP operacine sistema ir jie veikia. Kadangi Microsoft nuo 2014 m. balandžio 8 d. nutraukė Windows XP palaikymą, mes negalime rekomenduoti naudoti interaktyvius skaitmeninius vadovėlius su šia sistema.

4. Kokią Acrobat Reader versiją naudoti su interaktyviais skaitmeniniais vadovėliais?

Siūlytume atsisiųsti naujausią Adobe Acrobat Reader versiją iš http://get.adobe.com/reader/.

5. Ar galima naudoti interaktyvius skaitmeninius vadovėlius planšetiniame kompiuteryje?

Tai priklauso nuo operacinės sistemos įdiegtos planšetiniame kompiuteryje.

Jei tai Windows 8.1 ar Windows 10, interaktyvų skaitmeninį vadovėlį galima diegti į planšetinį kompiuterį. Jei – Android ar iOS, tiesiogiai įdiegti skaitmeninio vadovėlio negalima. Bet galima tai padaryti dviem etapais:

  1. įdiegti interaktyvų skaitmeninį vadovėlį į stacionarų arba nešiojamąjį kompiuterį, o tada naudoti jį planšetiniame kompiuteryje. Tam reikės:
  2. kompiuteryje su Windows OS įdiegti Microsoft „Nuotolinį darbalaukį“ (Remote Desktop) ir sukonfiguruoti kompiuterius.
    Android programą galima atsisiųsti https://play.google.com/store/,
    iOShttps://itunes.apple.com/us/app/microsoft-remote-desktop/.

Kaip sukonfiguruoti kompiuterius trumpai parodyta filmuke (anglų kalba).

Analogiškai galima naudoti „Chromenuotolinį kompiuterio valdymą arba TeamViewer.

6. Kodėl negalima tiesiogiai įdiegti interaktyvius skaitmeninius vadovėlius planšetiniame kompiuteryje su Android arba iOS operacinėmis sistemomis?

Mūsų skaitmeniniuose vadovėliuose interaktyvios funkcijos suprogramuotos naudojant JavaScript kalbą. Kadangi Acrobat Reader Android ir iOS nepalaiko JavaScript, tiesiogiai naudoti interaktyvius skaitmeninius vadovėlius šiose operacinėse sistemose negalima.

7. Ką daryti, jei kai kurie tekstai e. vadovėlių diegimo ar peržiūros metu rodomi be lietuviškų raidžių?

Reikia pakeisti Jūsų operacinės sistemos Windows kalbos ir regiono pasirinktis į lietuviškas. Dukart spragtelėkite atitinkamą valdymo skydo (Control Panel) piktogramą (Regional and Language Options). Pasirinkite: kortelę Administrative, spragtelėkite mygtuką Change system locale ir pasirinkite lietuvių kalbą;

8. Ką daryti, jei nerandate atsakymo čia?

Pabandykite paieškoti atsakymo čia: http://mikoknygos.lt/lt/duk, miko knygos naudoją panašią technologiją kaip ir evadovėliai, todėl gali būti kad atsakymą apie konfliktuojančias programas (antivirusines) rasite tenai.

Paskaityti DUK'ą apie senesnius vadovėlius čia

Rašykite adresu: pagalba@tev.lt

© 2017, Leidykla TEV.